Musikinstrumenter og rytmik er en del af et hvert barns opvækst, og er med til at styrke og træne sproglig opmærksomhed. Med vores udvalg af alt lige fra fagtesange til børnesange er der lagt op til masser af sjov musik og rytmik. Musik og rytmik er en vigtig del af det at vokse op, og derfor har vi valgt at have dette udvalg af musik og rytmik, som passer lige ind i børneværelset. For den sags skyld også ind i enhver institution, når det er tid til kreativitet og udfoldelse i klasseværelset.
Se vores udvalg af musikinstrumenter og rytmik herunder.
Sød musik med triangel. Denne skønne metal triangel fås med tilhørende metalstav til, perfekt til musik for både store og små. Uegnet til børn under 3 år, da trianglen ses som et musikinstrument og ikke et almindeligt stykke legetøj.
Goki er kendt for deres topkvalitets legetøj og har i mere end 30 år produceret alt fra puslespil, uroer, dukkehuse, trælegetøj og en masse andet. Legetøjet egner sig til både drenge og piger i forskellige aldre. Udover dette, tilbyder Goki udendørs legetøj også. Goki går op i kvalitet og bæredygtighed.
Alt legetøj er produceret uden brug af skadelige stoffer og kemikalier.